Loading...

Posta Çeki Nedir

POSTA ÇEKİ İLE, KAYBETTİĞİNİZ GEREKSİZ ZAMANI KAZANIN... 


Posta Çeki Nedir? 


Bir hesap sahibi tarafından, bir miktar paranın hesabına borç kaydı suretiyle, kendisine veya üçüncü bir şahısa ödenmesi ya da üçüncü şahsın hesabına alacak kaydedilmesi hususunda, PTTBank İşlem Müdürlüğüne verilen yazılı emre, posta çeki denir.

Kimler Posta Çeki Hesabı Açtırabilir?

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip (18 yaşını bitirmiş mahkeme kararıyla reşit kılınmış veya evlenme suretiyle rüşte ermiş) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyruklu gerçek kişiler ile tüzel kişiler tüm PTT Merkezlerine veya PTTBank İşlem Müdürlüğüne müracaat ederek hesap açtırabilir. Gerçek ve Tüzel Kişiler bir veya birden fazla hesap açtırabilirler. Posta çeki hesap açma işlemleri sırasında 5.00 YTL Güven Akçesi alınarak bu hesapta tutulmaktadır. Hesabın kapatılması durumunda Güven Akçesi hesap sahibine iade edilmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT: İşlemlerin daha hızlı tamamlanabilmesi için lütfen;

  • Posta çeki ile ödeme yaparken "Gönderen" bölümünü açık ve net olarak doldurunuz.
  • "Açıklama" kısmına sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız. Aksi takdirde işlem süreniz uzar veya gerçekleşmez. 
  • Ödeme bildirim formunu ödemeyi yaptıktan sonra doldurunuz.  
  • Posta çeki ile yapılan ödeme işlemlerinde, ödemeleriniz hesaplarımıza banka havalesine göre daha geç ulaşmaktadır. Eğer ödeme dekontunuzu e-mail (info@performansbisiklet.com) yoluyla bize iletirseniz işlemleriniz hızlandırılacaktır.

Banka: Posta Çeki Hesabı

Hesap tipi: TL (Türk Lirası)

Hesap numarası: 5505765

 

My account

Track my order(s):