Yüklüyor...
Ekleme tarihi: 09/02/2017 Hollanda'dan Fuar Manzaraları

2017 Hollanda'dan Fuar Manzaraları..2015 Hollanda'dan Fuar Manzaraları...

           Hollanda Bayiimiz MASTER Ürünlerini Hollanda'lılara tanıtıyor.

Ekleme tarihi: 03/05/2016 Yüzlerce Aracı Yedek Anahtar İle Çaldılar

Yüzlerce Aracı Yedek Anahtar İle Çaldılar

İmmobilizer anahtar sistemleri çıktı otomobil hırsızlıkları son buldu derken bir haber de İstanbul’dan geldi. Oto hırsızları araç sahiplerinin bile bilmediği bir yöntem ile immobilizer sistemli son model araçları çalabildikleri ortaya çıktı. Gazete Habertürk Yazarı Müslüm Sarıyar ‘ın haberine göre;

İstanbul’da son 15 günde lüks bir otomobil markasının 3 modelinden 100 adet çalınması, polisi alarma geçirdi. Anahtar olmadan çalıştırılamayan bu araçların torpido gözünde 3’üncü bir gizli anahtarı olduğu, hırsızların bunu keşfettiği ortaya çıktı.

İstanbul’da son 15 günde otomobil hırsızlığı olaylarında artış yaşandı. Bu artışın dikkat çeken yanı ise çalınan 100 otomobilin aynı lüks markanın üç modeli olmasıydı. Polis, anahtarsız çalıştırılması mümkün olmayan bu üst sınıf araçların çalınmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Aracı çalınan vatandaşlar, karakollara şikâyete gittiklerinde kendilerinde bulunan biri orijinal diğeri yedek 2 anahtarı da gösterip bilgi verdi. Otomobil firmasıyla temasa geçen polis, araçta birinin kilitli kalma ihtimaline karşı torpido gözündeki gizli bölmeye 3’üncü bir anahtar konduğunu tespit etti. Araç sahiplerinin bu anahtarların varlığından haberdar olmadığı, durumu öğrenen hırsızların camı kırdıktan sonra gizli yedek anahtarı alarak otomobili çaldığı ortaya çıktı. Polis, art arda yaşanan hırsızlıkların ardından araç sahiplerini uyararak, yedek anahtarlarını araçlarında bırakmamalarını istedi.

Yüzlerce Aracı Torpidodaki Yedek Çanta Anahtarı İle ÇaldılarYüzlerce Aracı Torpidodaki Yedek Çanta Anahtarı İle Çaldılar...

Üretici Firma Uyardı

Markanın Türkiye distribütörü de açıklama yaparak araç sahiplerini uyardı. Açıklamada, “Aracınızın torpido gözünde yedek anahtar işlevinde ‘para çantası anahtarı’ bulunmaktadır. Anahtar ve adaptör birlikte kullanılarak araç çalıştırılabilmektedir. Hırsızların camları kırıp aracı bu şekilde çalıştırdığı anlaşılmaktadır. Güvenliğiniz için para çantası anahtarı ile adaptörün ikisinin birlikte araç içinde bırakılmaması ve daha sağlıklıdır.”

El Kitapçığında Yazıyor

Öte yandan müşterilere araç satışında verilen el kitabında, araçta 2’nci bir yedek anahtar olduğu belirtiliyor.

KAYNAK: Habertürk

 

Ekleme tarihi: 26/09/2014 Google’dan sürücüsüz otomobil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google kendi geliştirdiği ve tasarladığı elektrikli sürücüsüz otomobilin ilk görüntülerini paylaştı. Sürücüsüz otomobilde direksiyon, gaz, debriyaj fren, vites gibi alışılagelmiş kontroller bulunmuyor.

 Google üzerinde çalıştığı bu prototip otomobilden ilk aşamada 100 adet üretip test etmeyi planlıyor. Yetkililer ‘amacımız bu teknolojiyi dünyaya güvenli bir şekilde sunmak’ diyerek aracın olası kazalara karışma riskini minimuma indirmeyi amaçladıklarının altını çiziyor.

Şirketin yıllardır, normal arabaları kameralar, sensörler ve yön bulma cihazlarıyla donatarak geliştirmeler yaptığı biliniyordu. Ancak yeni duyurdukları sürücüsüz araç projesi büyük bir gizlilikle yürütüldü. Bu yeni araçta acil durum durdurma düğmesi dışında, hiçbir şekilde insan müdahalesi söz konusu olmayacak.

Guardian'ın haberine göre Google’ın ‘kendi kendine gidebilen otomobil projesi’nin başındaki isim Chris Urmson, araçların testlerini Google’ın da bulunduğu Kaliforniya bölgesine yaymak olduğunu açıkladı. (Chris Urmson Google'dan önce Carnegie Mellon Üniversitesi'nde robot bilimci olarak çalışmaktaydı.) Ancak Kaliforniya yasaları gereği araçlarda manuel kontroller ve dikiz aynası da bulunmak zorunda.

Urmson sürücüsüz otomobil projesinin yolları daha güvenli hale getirmek için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu belirtti.

AKILLI TELEFONDAN KONTROL EDİLEBİLECEK

New York Times'ın bildirdiğine göre araç akıllı telefon uygulamasına sahip olacak. Kullanıcılar bu uygulamayı kullanarak bulundukları noktadan alınacak ve gitmek istedikleri hedefe bırakılacak. Bu sayede araya hiçbir insan müdahalesi girmeden ulaşım sağlanmış olacak. Google bu araçlarla doğrudan otomobil üretim işine mi girecek yoksa otomobil üreticilerini teknolojisiyle desteklemekle mi yetinecek gibi soruların cevapları henüz netleşmiş değil.

Oyuncak bir arabaya benzeyen Google’ın 2 kişilik konsepti, saatte 40 km hıza ulaşabiliyor ve harita uygulamasına sahip. Sensörleri sayesinde aracın bulunduğu konum bilgisayar tarafından tespit ediliyor ve Google’ın açıkladığına göre birkaç yüz metre ötesini ‘görebilme’ yeteneğine sahip.

AMAÇ TRAFİK KAZALARINDAKİ CAN KAYIPLARINI AZALTMAK

Trafik kazaları Dünya genelindeki insan ölümlerinin başlıca sebeplerinden biri. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sadece 2012 senesinde 1.3 milyon kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini açıkladı. Google'ın amacı trafik kazalarının en önemli sebeplerinden birisi olan 'insan faktörünü' asgari düzeye indirerek, yollardaki can kayıplarının önüne geçmek.

2050'DE TÜM ARAÇLAR SÜRÜCÜSÜZ OLACAK

IHS Automotive Analisti Egil Juliussen'e göre önümüzdeki yıllarda sürücüsüz otomobil sayısının pazardaki yeri giderek artacak. Juliussen 2035 yılında yollardaki sürücüsüz otomobillerin 11.8 milyona ulaşacağını 2050 yılında ise tüm araçların sürücüsüz olacağını beklediklerini açıkladı.

Ekleme tarihi: 26/09/2014 Google, kameralı ve ekranlı bir internet gözlüğü yaptı.

Google, kameralı ve ekranlı bir internet gözlüğü yaptı. ABD’li internet devi Google bünyesindeki sosyal paylaşım ağı Google+ sitesindeki Project Glass (Cam Projesi) sayfasına yerleştirilen bir video Google’ın gerçek dünya ile sanal alemi birleştirecek bir gözlük üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Siteye yerleştirilen videoda gümüş çerçeveli özel gözlük dikkati çekiyor. Bu gözlükte küçük bir kamera ve ekran yer alıyor. Sürekli internete bağlı bu gözlükle yön bilgileri, hava tahminleri ve hatta arkadaşlardan gelen mesajlar gözünüzün önünde beliriyor. Komutlar gözlükte yer alan mikrofon yardımıyla sözlü veriliyor. Google, gözlük konseptinin henüz seri üretim aşamasından çok uzak olduğunu belirtiyor. Proje üzerinde çalışan ekip videoya, “Teknoloji sizin için çalışmalı. İstediğinizde yanınızda olmalı. İstemediğinizde önünüzden çekilmeli. Google X Laboratuarı‘ndan bir grup böyle bir teknoloji geliştirmek için Project Glass’ı başlattık.” notunu ekledi.

Ekleme tarihi: 27/08/2014 Nasıl Bıçak Bilenir ve Bıçak Bileme Açıları

Nasıl Bıçak Bilenir ve Bıçak Bileme Açıları

Yeni ağız açma ve Taşlama / Profesyonel ve Ev bıçaklarını yeniden bileme

Bıçakların bilenebilmesi için ilk önemli nokta, elinizdeki bıçağın bilenmeye uygun bir çeliğe sahip olmasıdır. Günlük kullandığınız bıçaklarınızı bıçak bileme aletleri ya da masatlar ile kolaylıkla bileyebilirsiniz. Bu bileme aparatlarının kullanımı çok kolay ve güvenlidir. Masatlar ile bileme yapmak, belirli bir tecrübe gerektirmektedir. Masatlama yaparken dikkat edilmesi gereken bıçağın kesici kenarının masat ile 15°-20° arasında tutularak, dipten uca kadar, bastırmadan bıçağınızın kendi ağırlığı ile çekmektir. Masat kullanma alışkanlığınız tecrübe kazandıkça mükemmelleşecek her denemenizde daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Masat Nasıl Kullanılır

Diğer bir durum da, ağzı kalınlaşmış ya da uzun süre bileylenmemiş bir bıçağın bilenmesidir. İlk gün ki keskinliğine ulaşması için, yeniden ağız açılmalı ve doğru bileme yapılmalıdır. Bu aşamada bıçak bileme makineleri kullanılması önerilmektedir. Ancak bileme konusunda uzman olmayan kişiler bileme kenarına zarar verebilir, bu işin deneyimli bir profesyonel tarafından yürütülmesi birincil önem taşımaktadır.

 

Net kenar kalınlığı

Bileme kenarının kalınlığı yani bıçağın ağzı çok kalınlaşmışsa, kenar kalınlığının 0.4 ila 0.6 mm arasına kadar inceltilmesi gerekir. Bu aşamada bıçağın orijinal açısının değiştirilmemesine dikkat edilmelidir. Bıçağın bileme esnasında yanmaması için, bileme işi bir taşlama ile yapılıyorsa bol soğutma suyu kullanılmalıdır ya da sulu bileme makineleri ile bilenmelidir. Aşırı ısınma çeliğin yapısını değiştirir ve korozyon direncini, bıçağın sertliğini azaltır ayrıca bıçağınızın kenar tutma yeteneğini kaybetmesine yol açabilir.

Bileme

Bıçak bilenirken uygulanan kenar türü, bıçak ağzının keskinliğini ve dayanıklılığını belirlemektedir. Uygulanan açı 30-40 ° arasında olmalıdır. Bileme işi büyük bir titizlik ve dikkatle yapılmalıdır.

Bıçağın kenarında ince tel çapak oluşucak şekilde, dipten uca kadar hatasız olarak uygulanmalıdır. Bileme işini bitirmek için, kesici uçta oluşan bu ince tel/çapak kaldırılmadır. Bu bir bez çarkla, bir masat ya da bileme taşları ile yapılabilir. Kenar üzerinde oluşan çapak, kenar netliği iyileştirilerek, dikkatli bir şekilde kaldırılmazsa, bıçağınızın kesme netliği ve körelmeye karşı dayanıklılığı büyük ölçüde bozulabilir.

Bıçak bilemek, bu işin ehli, tecrübeli ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bıçak yüzeyinin düz bir kesim çizgisi olmalıdır. Çentikli ya da parçalı bir kenar, bıçağın kırılmasına yol açabilir. Bıçaklar ağır temizleyiciler ya da tuzlu su gibi yüksek korozyona sebep olabilecek maddelere çok uzun maruz bırakılmamalıdır. Korozyon bıçağınızda kırılmalara neden olabilir.

Önerilen Kenar Açı ve Ölçüleri

Dilimleme bıçakları :30 °

Etten kemik ayırma bıçakları :40 °

Ağız kalınlığı :0,4-0,6 mm

Ağız boyu :2,5 mm

Ekleme tarihi: 08/08/2014 Master Teknik Yeni Sitesinin Yapımı

 Yeni sitemiz, kısa bir süreliğine yapım aşamasındadır. Bu esnada www.cilingiraletleri.com 'u kullanmanızı rica ederiz.

 Master teknik tasarım ltd. şti.

 Diğer sitelerimiz;

www.masterpick.net 

www.masterkart.net 

www.cilingiraletleri.com

Ekleme tarihi: 08/08/2014 www.masterpick.net Yeni kurumsal sitemiz açılmıştır...

MASTER Teknik Tasarım olarak uzun yıllar birikimi olan ürün grubumuz tüm çeşitleriyle yeni sitemizde  www.masterpick.net

  Uzun zamandır farklı sebeblerden dolayı tamamlayamadığınız tanıtım ve bilgi amaçlı resmi sitemiz olan masterpick.net İnternet sitemiz tüm müşteri ve kullanıcılarımızın hizmetine sunulması için açılmıştır. 

   Uzun yıllardır yapılan AR-GE çalışmalarımızın sonucu olarak dünya firmalarıyla yarışı hatta bazı konularda geçer hale geldiğimiz artık aşikardır. Bu başarımızı kendimizden bilmiyor aksine tüm anahtarcı sektörünün ve değerli müşterilerimizin katkılarında bilmekteyiz. Bu başarılarımızın devamını sağlamayı artık sektörel bir borç bilmekteyiz. Bu adımımızı muhabbetle sizlere duyurur faydalanmanızı dileklerimizle sunarız.

For a long time due to different reasons why official site for information purposes and is not complete introduction masterpick.net Internet site has been opened for the submission of all the customers and service users.    

Master the technical design of a complete range of product groups as long as the new site is the accumulation of years

  As a result of the R & D efforts for many years, companies in the world came to be through the race is now clear that even some of the issues. This success not unlike ourselves and our valued customers all the locksmith industry aware of additives. This is a sector debt is now providing more aware of our successes. We wish to announce to you fondly step we take advantage of this offer.

Ekleme tarihi: 07/07/2014 Ansan Makinanın Kurucusu Niyazi ÇELİK Vefat Etmiştir.

Değerli Müşterilerimiz ve Dostlarımız,

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Sn.Niyazi Çelik hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisine Cenab-ı Haktan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabrı cemil niyaz ederiz. Merhumun cenazesi bugün ikindi namazına müteakip İsmailağa Camii'nden kalkacaktır. 08.07.2014

 

Hesabım

Sipariş takibi: